День пам’яті Героїв Крут

You are currently viewing <strong>День пам’яті Героїв Крут</strong>

Вшановуючи пам’ять захисників Української Народної Республіки, що власною кров’ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху, щороку, 29 січня ми відзначаємо День пам’яті Героїв Крут.

Ті героїчно-трагічні події, які відбулися в січневі дні 1918 року під селищем Крути, що за 130 км від Києва, на довгі роки стали одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність. Саме сила національної ідеї покликала молодь і студентство стати на захист рiдної країни. Подвиг і самопожертва цих юнаків – дороговказ всім наступним поколінням. В День пам’яті героїв Крут в бібліотеках громади  проходять урочисті заходи, метою яких є вшанування подвигу юних героїв в історичній пам’яті народу.

 Руденківська СБФ

година історичної пам’яті “Крути: і сум, і біль, і вічна пам’ять”

Великокобелячківська СБФ

тематична поличка «Ніколи Україні не збагнути тих юних душ нескорений політ»
година історичної пам’яті “Пам’ятай про Крути”
година історичної пам’яті “Пам’ятай про Крути”

Лелюхівська СБФ

виставка- реквієм «Крути: і сум, і біль, і вічна слава!»

Кунцівська СБФ

виставка- реквієм «Пам’ятай про Крути»

Супротивнобалківська СБФ

Клюсівська СБФ

тематична поличка «Крути – бій за майбутнє»

Малоперещепинська СБФ

«Новосанжарська публічна бібліотека» для учнів 7 класу провели екскурс в минуле «В душі не було молодій ані вагання , ні покори», де кожен мав можливість поринути у той страшний час і відчути весь страх пережитий тими молодими студентами. Також захід супроводжувався бібліографічним оглядом видань про трагедію на станції Крути, які є у фонді нашої бібліотеки.

Залишити відповідь