Соборність – символ свободи та єднання

You are currently viewing Соборність – символ свободи та єднання

Яка ж вдалась сьогодні днина!
Що хочеться співать пісень
Моя соборна Україна
Знов зустрічає новий день.

22 січня 1919 року ввійшло до національного календаря як велике державне свято – День Соборності України. Щороку в цей день український народ із вдячністю згадує тих героїв, які словом і багнетом намагалися відродити незалежну соборну українську державу. Саме 22 січня 105 років тому було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської  Народної  Республіки. Офіційно ж в Україні День Соборності відзначають з 1999 року.

Патріотичне виховання є одним з пріоритетних напрямків  роботи бібліотек Новосанжарської громади. Тож   напередодні Дня Соборності для  учнів 7 – Б класу Новосанжарського ліцею у публічній бібліотеці було проведену квест-гру «Соборність України протягом століття». Під час квесту учасники ділилися на команди, отримали маршрути, а потім на кожній станції за допомогою QR- коду виконували цікаві завдання.

До Дня Соборності та Свободи України у Старосанжарський сільській бібліотеці спільно з сільським будинком культури відкрито тематичну виставку і проведено годину спілкування “Соборній Україні – слава нині і повік”.

Патріотична година” Моя країна – Україна” пройшла у Пристанційнівській бібліотеці – філії . Учасники заходу не тільки прослухали історію виникнення свята – Дня Соборності України, а й ознайомились з історичними фактами про Україну, пригадали видатних українців, дізналися про всеукраїнську акцію «живий ланцюг» між Києвом, Львовом та Івано-Франківськом, яка відбулася 20 січня 1990 року, як символ духовної єдності людей східних і західних земель України. Відповідали на запитання літературно-історичної вікторини продемонструвавши свої не аби які знання з історії рідної держави.

Малоперещепинська сільська бібліотека-філія підготувала відеоекскурс «На шляху до соборної України»

https://www.facebook.com/100011031041333/videos/1131501694883948/

Лелюхівська  бібліотека-філія презентувала, для всіх категорій користувачів, книжкову виставку – міркування «Сила великої Злуки». Матеріали, представлені на виставці, акцентують увагу на історичних фактах, що передували злуки, на об’єднавчому русі, який наприкінці 1918 початку 1919 року охопив майже всю Україну.

Клюсівська бібліотека  – філія тематична викладка літератури «Соборність – це єдність наших земель»

Руденківська бібліотека – філія історична година «І обнялися береги одного, вічного народу».

Малокобелячківська СБФ – відеовітання до Дня Соборності України https://fb.watch/pJQXjzJb8h/

Забрідчанська СБФ – тематична книжкова виставка «Захід, схід – одна країна, це соборна Україна»

Зачепилівська сільська бібліотека-філія підготувала голосні читання онлайн https://www.facebook.com/100024629231694/videos/721917940034691/

Пологівська бібліотека-філія караван історії «В єднанні сила і міць держави».

Великосолонцівська СБФ бесіда на тему  “Ми – українці! Й Україна в нас одна!”

Великокобелячківська СБФ тематична поличка ” Соборна і незалежна Україна моя”.

Супротивнобалківська СБФ  – Книжкова виставка «Соборна Україна  –  від ідеї до сьогодення»

Залишити відповідь