Міжнародний день рідної мови

You are currently viewing Міжнародний день рідної мови

Міжнародний день рідної мови покликаний спонукати уряди й населення всіх країн захищати й розвивати мову кожного народу, що існує на планеті. Ця всесвітня подія відзначається щороку 21 лютого, а засновницею свята виступила ЮНЕСКО. Своєю особливою мовою будь-яка етнічна спільнота завжди вирізняється з-поміж інших. Рідна мова є носієм цінностей та знань, які передаються з покоління в покоління в якості нематеріального культурного спадку.

Міжнародний день рідної мови — гарний привід нагадати собі, що державною мовою в Україні є українська. Крім цього, українська мова є рідною майже для 50 мільйонів людей по всьому світу.

А в бібліотеках громади цього дня:

Великосолонцівська сільська бібліотека-філія «Бринить, співає наша мова,  чарує, тішить і  п’янить» #голосні_читання#

У Великокобелячківській сільській бібліотеці ппроведені голосні читання “Невмирущі скарби рідної мови”.

Забрідчанська сільська бібліотека-філія  :

 – голосні читання онлайн, в яких взяли участь активні читачі бібліотеки;

– бібліотечний урок «Єдиний скарб у тебе – рідна мова…» Бібліотекар  здійснила для присутніх невеликий екскурс в історію української мови, згадали вислови українських письменників про рідну мову . Невід’ємною частиною заходу були практичні завдання з усної народної творчості. Учасники розгадували загадки, згадували прислів’я, брали участь у цікавих конкурсах  «Народ скаже, як зав’яже», «Знайди пару» та презентована книжкова виставка «Наша мова калинова»

Бібліотекар Руденківської сільської бібліотеки філії спільно з учнями 6-А класу Руденківського ліцею (класний керівник Коробкіна Л. В.) провели мовну гру-вікторину “Українська мова рідна у серці єдина… Розквітає разом з нею наша Україна!”. Три команди учнів  “Квітуча зграя”, “Весельчаки” та “Авантюристи” були активними, креативними і завзятими. Під час гри, учні показали гарні знання творів української літератури: давали відповіді на тести, продовжували речення про мову, зіставляти фразеологізми, із поданих ребусів складали слова. Переможцями гри стала команда “Весельчаків”. У формі гри, учні дізналися багато цікавого та показали наскільки прекрасною, унікальною та  милозвучною  бібліотеці для учнів 3-10 класів проведено бібліотечний урок «О мово, рідна!». Українською мовою розмовляли наші діди та прадіди, а матері та бабусі співали колискові. Народ наш сміявся і плакав рідною мовою. Діти продекламували вірші про рідну мову Д. Павличка, І. Мацкової та  Івана Багряного.

У Малоперещепинській сільській бібліотеці філії розгорнута виставка – перегляд ” Безсмертя нації у мові”

21 лютого до селищної бібліотеки завітала  Ганна Калантиря  разом з учнями 4- В класу Новосанжарського ліцею. Бібліотекарі запропонували учням зіграти  у квест «Слово до слова зложиться мова». Клас поділився на 2 команди: «Рідна мова » та «Ми Українці », які рухалися від зупинки до зупинки, на яких перевіряли знання з рідної мови. Діти були в захваті, адже вони так люблять розгадувати таємниці, йти до перемоги і отримати в результаті такий бажаний приз.

Перемогла дружба!

Залишити відповідь