Десята річниця вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні

You are currently viewing Десята річниця вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні

20 лютого 2024 року – десята річниця вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні. Людей, які загинули у боротьбі за ідеали демократії та європейське майбутнє.

Саме в ці дні під час Революції гідності протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого піка. Із 18 по 20 лютого на Майдані загинуло найбільше людей – 78 осіб, після 20 лютого від поранень померло ще понад 20 протестувальників. Усі вони увійшли до меморіалу борців за українську незалежність – до Небесної сотні.

105 Героям Небесної сотні посмертно присвоєно звання Герой України, а троє іноземців – громадянин Білорусі Михайло Жизневський та громадяни Грузії Зураб Хурція і Давид Кіпіані – посмертно нагороджені орденами Героїв Небесної сотні.

  • З метою вшанування подвигу учасників Революції гідності, увічнення громадянської і національної відданості, сили духу і стійкості українців та з нагоди Дня Героїв Небесної Сотні
  • У Зачепилівській СБФ спільно з учнями 9 класу гімназії ім. Б. Олійника проведено урок гідності і патріотизму  ” Життя обірване на злеті”.Спілкувалися на теми мужності українців, честі і гідності нації, захисту ідеалів демократії, відстоюванні прав і свободи людини; читали поезію Рябова Анастасія і Рябова Вероніка. Доповненням заходу став перегляд відеоролика  « Прощання з Небесною  Сотнею».
  • У Руденківській сільській бібліотеці -філії, створено виставку однієї книги “Слава усім, хто свободу відстояв!”. На цій виставці презентована книга Галини Кирпи «Мій тато став зіркою». Це зворушлива оповідь маленької дівчинки, тато якої загинув на Майдані.
  • Великосолонцівська сільська бібліотека-філія //хвилина мужності «Небесна сотня в  вирій відлетіла…»
  • Селищна бібліотека// «Небесна Сотня в пам’яті НАЗАВЖДИ!»  Відео- присвята  в рамках проєкту #Старий_вірш_нове_звучання.

У Забрідчанській сільській бібліотеці відбувся День пам’яті  Героїв Небесної сотні, щоб у глибокій скорботі низько схилити голови перед пам’яттю тих, хто боровся за правду і гідність, за краще майбутнє України.

Малоперещепинська сільська бібліотека філія спільно з Малоперещепинським СБК приєдналися до вшанування Героїв Небесної Сотні – провели голосні читання.

У Великокобелячківській сільській бібліотеці проведено бесіду – роздум “Небесна Сотня ангели, що тримають небо в долонях”. Подвиг кожного загиблого в 2014 році заслуговує на глибоку повагу, тому що всі вони ціною власного життя змінили перебіг історії України ( до уваги відвідувачів історії кількох активістів С. Нігояна, У. Голоднюка, Н. Войтовича)

Залишити відповідь