“Ні труни, ні хрестів і ні тризни!
Прямо в яму, на віки-віків!
Чорна сповідь моєї Вітчизни
І її затамований гнів”
Голод…Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки.
В останні дні листопада весь український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв.
Запалювання свічок у вікнах у четверту суботу листопада вже стало усталеною в суспільстві практикою. Так ми віддаємо шану нашим замордованим і замореним голодом співвітчизникам.
Цього року ми втретє вшановуватимемо жертв геноциду в умовах повномасштабної війни Росії проти України. Трагічні події, які ми переживаємо, засвідчують, що жива пам’ять надзвичайно важлива: ті, хто чинять злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – гідно вшановані.
24 листопада, до роковин Голодомору в Україні 1932-1933 рр. працівники бібліотек закладу підготували та провели:
у читальній залі публічної бібліотеки відбувся історичний спомин під назвою «Голодомор – 1932-1933 років: пам’ять повертає у минуле». Ведуча заходу ознайомила присутніх із трагічними сторінками тих страшних подій української історії, зокрема і фактами Голодомору безпосередньо в нашому краї, згадал про жахи голоду 1932-33 років, про загибель мільйонів людей, про трагізм, який ховається за словом «голодомор». На абонементі представлено виставку-реквієм «Скорботна свічка пам’яті святої», яка містять інформацію про події 1932-1933 рр. на території України загалом і на Полтавщині зокрема, коли під час масового, ретельно спланованого радянським тоталітарним режимом голоду загинули мільйони мешканців сіл і міст.
Великосолонцівська СБФ / оформлено тематичну виставку “Лиш пам’ять спомин збереже”
Забрідчанська СБФ / бібліотекар презентувала книжкову виставку – реквієм по невинно закатованих …тоталітарним режимом…Не дай , Боже, в рік голодний колоски збирати . А ще більше в хлібнім краї з голоду вмирати…. Також користувачі бібліотеки стали учасниками хвилин пам’яті «Хвилина мовчання сльозою горить».
Зачепилівська СБФ/ у селі біля пам’ятника жертв Голодомору, відбулася година-реквієм “Чорний птах голодного року” .Присутні прослухали розповідь про ті страшні події, а також зачитали вірш нашого односельця, очевидця голодомору в нашому селі Курила Івана Пилиповича ” Лихі люди” . Учні 7-9 класів Поповиченко Настя, Шевкова Ярослава та Рябова Вероніка прочитали вірші про хліб. Присутні поклали колоски пшениці та запалили лампадки, як символ пам’яті і скорботи за померлими у часи страшного голоду.
Клюсівська СБФ/ проведена година пам’яті “Холодний подих згаслої свічі” спільно із сільським будинком культури, бібліотекар ознайомила присутніх з літературою представленою на книжковій виставці «Голодомор невиплакані сльози», присутні обговорювали статті з періодики про спогади людей, які пережили ці страшні події.
Малоперещепинська СБФ/ до цієї пам’ятної події спільно з сільським будинком культури відбувся віраж в минуле: “Голодний рік, як чорна птиця, над краєм змореним літав”. У свої розповідях бібліотекар перегортала сторінки про страшні часи 1932-1933 рр. Захід складався з розповідей, віршів, фактів та скорботних пісень.
Пологівська СБФ / розповідь “Україна пам’ятає! Світ визнає!” у ході якої читачі мали змогу ознайомилися з багатьма жахливими фактами голодомору – як одного з найтрагічніших періодів в історії України.
Пристанційнівська СБФ / виставка – реквієм ” Голодомор в Україні пам’ятати не прощати”
Руденківська СБФ / книжкова виставка “Голодомор – чорна сповідь моєї вітчизни”.
Старосанжарська СБФ / книжкова виставка «Минуле стукає у ваші серця».
Супротивнобалківська СБФ / історична година «Чорна сповідь моєї Вкраїни». Захід почався зворушливим віршем Миколи Сядристого «Покоління» у виконнанні бібліотекаря, учитель історії місцевої школи розповів про страшні події які відбувались в ці роки, про мільйони людських життів, які Україна втратила внаслідок Голодомору і масових штучних голодів. Завершився захід хвилиною мовчання та запаленням свічок в пам’ять всіх українців, безневинним жертвам жахливого геноциду.
Бібліотекарі Малокобелячківської та Лелюхівської бібліотек разом з читачами приєдналися до загальнонаціональної акції “запали свічку” та хвилини мовчання….
Голодомор не зламав Український народ.
Пам’ять про Голодомор має бути вічною, як реквієм, як пересторога всім людям на землі.
Україна пам’ятає, світ визнає!